MAO BAMBUSZBÓL KÉSZÜLT HORIZONTÁLIS BAMBUSZ 3 RÉTEGŰ PARKETTA. EZ EGY KLASSZIKUS MEGJELENÉSŰ BAMBUSZ PADLÓ, VÍZSZINTESEN 3 RÉTEGBŐL ÁLL. KÉSZ LAKKOZOTT FELÜLET.
A mechanikai tulajdonságainak köszönhetően különösen elegáns és erős padlóburkolat nyerhető ki a bambusz növényből.
Tudtad, hogy körülbelül 1250 különböző bambuszfaj él a világon, amelyek közül 300 csak Kínában létezik? Közöttük a legmegfelelőbb fajta padlóburkolat, a Phyllostachys Pubescens (közismert nevén Moso vagy Mao Bamboo) , amely tartósságának és finom szemcséinek köszönhetően a legjobb minőséget kínálja a parkettához; gyakorta 20 méter magas és 25-30 cm átmérőjű.
Mindössze öt éven belül vágható, és választhat egy teljesen megújuló erőforrásból készült parkettát. Valójában a bambusz nem fából, hanem magból álló növény, és spontán módon nő peszticidek nélkül és anélkül, hogy ültetni kellene; újranövekedési ciklusa sokkal gyorsabb, mint azé az erdőké, ahonnan a közönséges fa származik.
Ha bambusz padlót választ , megismerheti (és kézzel is érintheti) egy modern és elegáns alapelemet otthona dekorációjához, és a professzionális térhez is.
NÉHÁNY SZEMPONT AZ ÖKOSZISZTÉMAKÉNT MŰKÖDŐ BAMBUSZERDŐBEN
bambusz aljnövényzet:
BAMBUSZ : méretek és terjedés: a bambusz örökzöld és rendkívül erőteljes növény . Ez egy magos növény, amelynek méretei fajonként jelentősen eltérnek (néhány középponttól 40 méteres magasságig), és főleg Ázsiában és Amerikában elterjedt, kis számmal Afrikában, Európában pedig semmi. Kelet-Szibéria hideg éghajlatán és trópusi éghajlaton egyaránt költ. Egyes fajok (beleértve a Mao Bambuszt is) rendkívül gyorsan (akár napi egy méterig) nőnek, de a legtöbb esetben körülbelül 5-10 cm-t nőnek naponta.
FA VAGY BAMBUSZ , a különbségek: számunkra az a legérdekesebb különbség a fa és a bambusz között, hogy az utóbbi rizómák (gyökerek), földalatti hálózatán keresztül terjed a környezetbe, amelyből folyamatosan hajtások bújnak elő. A csíra szárba változik, és egyetlen szezonban (3 vagy 4 hónap) alatt éri el a maximális magasságot és vastagságot, mielőtt a következő három-négy évben megkeményedik és sűrűsége életének negyedik-ötödik évében gyűjtik, amikor elérik a maximális lignin- és cellulóztartalmat, ezért nagyon hasonlítanak a fához. A hatodik évtől kezdve a növényt megtámadhatják a gombák és a penész, amelyek behatolnak a pépbe, és lebomlanak. Ezért van egy időkeret (jellemzően a negyediktől a hatodik évig), amely alatt a vágás megkönnyíthető, lehetővé téve a későbbi építőipari felhasználást. A kivágást követően a szár nem növekszik újra, hanem az erdő folyamatos szaporodási ciklusában az új szárak tovább nőnek, vagy kikelnek a talajból. Mivel csak bizonyos szárak alkalmasak a kivágásra, a túl fiatal vagy túl öregek pedig nem használhatók erre a célra.
bambusz erdő:
MEGÚJULÓ ERŐFORRÁS: Itt egyértelmű, hogy az alapvető különbség a faerdő és a bambuszerdő között elsősorban az öko-fenntarthatóságban rejlik, érdekes megjegyezni, hogy a bambusszal borított hegyeket soha nem teszi tönkre az erdőirtás, de érintetlenek maradnak.
FÖLDALATTI FÖLDSZERKEZET: az erdei ökoszisztémához vagy bambuszültetvényhez kapcsolódó másik érdekes elem, hogy a bambuszfa alatti talaj 70-100 cm mélységig kolonizálódik, a relatív rizómatikus és tömör gyökerek valódi földalatti szerkezetének részeként, amely lehetővé teszi az altalaj megfelelő tömítését felhőszakadás esetén, így megakadályozza a talaj erodálódását . Emiatt használják a bambuszt a világ számos pontján meredek és durva terepen is, mert a minden esővíznek képes ellenállni, ami a törzs belsejében található.
A padlóburkolatként való felhasználásra legalkalmasabb bambuszfaj a Phyllostachys Pubescens, melynek általános neve Kínában Mao bambusz; ez a faj a fából készült bambusz családjába tartozik , és kizárólag a Távol-Keleten (Kína, Japán, Korea stb.) nő. Nyersanyagunk Kína szárazföldi régiójában található hegyvidéki régióból származik, amely nagyon magas (1000 méter) tengerszint feletti magasságban található, és ahol viszonylag hideg a tél és nagyon forró a nyár; a tengerszint feletti magasság, valamint a nyári és a téli jelentős hőmérséklet-különbség lelassítja a növény növekedését, sűrűbbé és nehezebbé teszi . Ez a padlóburkolat nagyobb felületi súlyában és megnövekedett ütésállóságában mutatkozik meg , miközben azt is biztosítja, hogy a padló lerakása után lényegesen tovább tartson.
A parketta kezelése és tisztítása beltéri használatra
Nincs olyan, hogy karcálló fapadló, de ezekkel az apró lépésekkel jelentősen csökkentheti a karcolások valószínűségét és gyakoriságát:
A kínai pandát semmiképpen nem érinti a bambusz erdők erőforrásainak felhasználása; ez a cuki kis medve, amely másokkal ellentétben sohasem letargikus, és naponta körülbelül 40 kg csírát eszik, tisztességes különféle bambuszokkal táplálkozik, ezek azonban kis fajok, levelekkel és gallyakkal közel a talajhoz; A bambusz, amelyből a parkettát készítik, meglehetősen gigantikus, és az első levelei 7-8 méter magasságban vannak a talaj felett, és a panda biztosan nem mászik ilyen magasra, hogy megegye a leveleket. Azt is tudni kell, hogy a panda nem táplálkozik egyedül bambusszal, még akkor sem, ha ez marad a fő „alaptápláléka”: gyakran váltogatja a hajtásokat és a rovarokat, tojásokat, állati sárgarépát és általában a kisállatokat; Mivel medve, ezért minden esetben húsevő és mindenevő is, ez az uralkodó vegetáriánus étrend azonban nem jellemző a medvére.
Továbbá élőhelye Kína központjában található, ahol ízlésének megfelelő bambuszfajok találhatók; építési alapú bambuszt vágják más területeken , keletebbre, inkább a part felé, amely több száz kilométerre van.
Ebből egyértelmű, hogy a bambusz padlóburkolatként történő használata nincs hatással a zárt és vadon élő környezetre, ahol a panda él.
A HORIZONTÁLIS 3 RÉTEGŰ BAMBUSZ PARKETTA LEGFŐBB ELŐNYEI
A gyártó azon kevés vállalat között tudható, amely rendelkezik illékony szerves vegyületek kibocsátása elleni VOC tanúsítvánnyal: A+
ALACSONY VOC KIBOCSÁTÁS IGAZOLÁSA
A különösen alacsony VOC (Volatile Organic Compound) kibocsátásuknak köszönhetően a bambusz padló segít megőrizni a jó beltéri levegő minőségét.
Általánosságban elmondható, hogy a beltéri környezet levegőminősége mindig valamivel rosszabb, mint a szabadban, mert zárt és kevésbé jól szellőző környezet marad, még akkor is, ha az ablakok kinyitásával változik a levegő. De mi az, amitől elhal a levegő? Miért kell időnként friss levegőt szívni? Két tényező okozza a levegő romlását:
– baktériumok vagy penészgombák, atkák, pollen, paraziták, rovarok és különféle mikroorganizmusok jelenléte;
KÉMIAI SZENNYEZŐANYAGOK
– egyszerű emberi jelenlét; egyetlen egyszerű lélegzetvétellel szén-dioxid bocsát ki és oxigént fogyaszt el;
– különféle füstök és gázok (szén-monoxid, nitrogén-oxidok, kén-oxidok, ózon), amelyek a dohány, gyapjú, konyhai füst, gázkazánok, klímaberendezések és nagyfeszültségű gépek, például nyomtatók és fénymásolók elégetésekor keletkeznek;
– spray-k és különféle peszticidek;
– Bútorokból, gyantákból, ragasztókból, építőanyagokból, tisztítószerekből és festékekből kibocsátott szerves illékony szerves vegyületek (VOC).
– a legjobb megoldás a helyiségek rendszeres és megfelelő szellőztetése ; a helyiségek levegőjének változása miatt az idők során keletkezett káros anyagok felhígultak a friss levegő betáplálásának köszönhetően; ráadásul a parketta olyan bútordarab, aminek „lélegeznie kell”, különösen manapság, ahol nem ritka az olyan ablakok beépítése, amelyek jól szigetelnek kizárva a a hideget és a zajt, de csak lassú, bár állandó légcserét tesznek lehetővé;